Izkrāso dienu kopā ar ievērojamo Latvijas dizaina pamatlicēju Jūliju Madernieku!

BJC "Laimīte" Porcelāna apgleznošanas studija un skolotāja Inese Brants jūs aicina – izkrāsot dienu kopā ar ievērojamo Latvijas dizaina pamatlicēju Jūliju Madernieku.

Jūlijs Madernieks (1870 – 1955) bija novators un reformators, viens no pirmajiem latviešu dizaineriem. Viņš bijis ne tikai gleznotājs un lietišķās grafikas meistars, bet arī veidoja interjerus un mēbeles, darbojās kā mākslas pedagogs un kritiķis.

Noskatieties Kultūras ziņu sižetu par Madernieku. https://www.youtube.com/watch?v=ivILTyGUXuo

Daudziem patīk izkrāsot attēlus izkrāsojamajās grāmatās. Ļoti populāra ir mandalu izkrāsošana.

Tāpēc skolotāja Inese aicina iepazīties ar Jūliju Madernieku, lai mācītos būvēt ornamentu, darbojoties ar krāsu zīmuļiem. Ornamenta konstruēšana nav mazāk aizraujoša nodarbe par puzles likšanu. Tur ir, ko padomāt.

Izpētiet soli pa solim, kā top Madernieka „Ornamenta kosmoss”.

Darbam vajadzēs rūtiņu papīru, parastos un krāsainos zīmuļus. Noderēs arī dzēšgumija, ja kļudīsies.

1. Apskatiet attēlus. Sāciet ar vienkāršāko, skaitiet rūtiņas un apvelciet ornamentu ar parasto zīmuli, pēc tam izkrāsojiet. Izvēlieties tumšu krāsu. Kad izveidots ornaments, iekrāsojiet fonu gaišā krāsā.

2. Uzkonstruējiet sarežģītāku ornamenta fragmentu. Atrodiet vienu ornamenta elementu, kuru atkārtojot var palielināt ornamenta laukuma lielumu. Lietojot vairākas krāsas.

3. Nokopējiet kādu no Madernieka kosmiskajiem ornamentiem. Sāciet ar kopējā laukuma iezīmēšanu. Saskaitiet, cik rūtiņas būs nepieciešamas platumā un cik augstumā. Vispirms krāsošanai izzīmējiet tumšākās krāsas rakstus, tad papildiniet ar citām krāsām. Variet atdarināt Madernieka krāsas, bet variet arī tās lietot pēc saviem ieskatiem.

4. Saceriet paši savus „Madernieka” ornamentus. Interesantākais ir tas, ka šos ornamentus var ne tikai uzzīmēt, bet tos pēc tam var arī izšūt, adīt, aust, griezt kokā, veidot vitrāžas vai mozaīkas, apdrukāt traukus un audumus, zīmēt uz sētas vai gleznot uz sienas.

Bildes iedvesmai un ieskatam šeit!

Cerams, jums patiks. Lai izdodas!

 

 

Ievietots: 18.01.2021 17:1218.01.2021 17:12

Skatījumi: 75

Iepriekšējās ziņas

Sveicieni no baltās ziemas un Robotu festivāla!

Svētki turpinās!

Zīmējam robotus un sniegavīrus, sniegpārslas un apsnigušos kokus - ZIEMU. Prieks par festivālu arī tiem, kas dejo.

Laimītei vārda diena

Esiet tik dedzīgi sapņos, kā ziemas saule,

Tik balti dvēselē un domās, kā sniegs,

Tik radoši savā iztēlē, ka baltā sniega ainava pārtop mākslas darbā,

Izdziediet sevi putenī un ieklausieties lāsteku kušanā!

Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursa “Gleznojumi uz zīda un stikla. Mežs kā dabas sastāvdaļa” laureāti

23. februārī noslēgsies BJC “Laimīte” izsludinātais konkurss “Gleznojumi uz zīda un stikla”, kurš norisinās valstī noteiktās ārkārtas situācijas apstākļos.

Folkloras kopas "Ciguzis" skolotājas Zanes video uzruna BJC "Laimīte" audzēkņiem

Folkloras kopas "Ciguzis" jaunā skolotāja Zane Jančevska ierunājusi video sveicienu Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" un, jo īpaši, folkloras kopas "Ciguzis" audzēkņiem!

Izkrāso dienu kopā ar ievērojamo Latvijas dizaina pamatlicēju Jūliju Madernieku!

BJC "Laimīte" Porcelāna apgleznošanas studija un skolotāja Inese Brants jūs aicina – izkrāsot dienu kopā ar ievērojamo Latvijas dizaina pamatlicēju Jūliju Madernieku.

Izstāde "Gleznojumi uz zīda un stikla "Mežs kā dabas sastāvdaļa""

Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un kultūras pili “Ziemeļblāzma” gada nogalē rīkoja Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursu - izstādi ”Gleznojumi uz zīda un stikla. “Mežs kā dabas sastāvdaļa””. Un šī gada sākumā, pašā ziemas viducī, ar košām krāsām, interesantiem stāstiem, uz vieglā un gaistošā zīda un trauslā, caurspīdīgā, zaigojoši smagā stikla atspoguļojas bērnu redzējums, radošā iztēle. Krāsu niansēs, dažādās tehnikās, gleznojumi par mežu, savu vietu atrod izstāžu telpās, kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un BJC “Laimīte” Vecmīlgrāvī.

Vēsmas Vītolas vēstule visiem zīmētājiem un gleznotājiem!

Tā kā 2021.gads ir klāt, jāsāk atkal aktīvi strādāt, un mums tas ir – zīmēt!

Šoreiz aicinām VISUS – gan vizuālās mākslas pulciņa audzēkņus, gan citu „Laimītes” pulciņu audzēkņus, piedalīties ROBOTU zīmējumu FESTIVĀLĀ!

Distanču slēpju noma

Reģionālais sporta centrs “Sarkandaugava” Limbažu ielā 8, Rīgā, aicina izmantot DISTANČU SLĒPJU NOMU un piedāvā slēpot RSC stadionā.

Darbdienās no plkst. 12.00 – 19.00

Brīvdienās 10.00 – 19.00

Lai mierpilni, sirsnības bagāti un gaiši svētki!

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" administrācijas svētku uzruna Ziemassvētku un Jaunā 2021. gada priekšvakarā!

Lai gaiši svētki!

Cepam vismīļākās piparkūkas, tādas, kādas nekur nevar nopirkt.

Ziemassvētki ir ģimenes svētki, došanas, ņemšanas un dalīšanās svētki. Svētku sajūtas rada arī kopīga darbošanās virtuvē, jo kas var būt labāks par piparkūku smaržu. Šogad ir tā, kā ir - mēs būsim katrs savās mājās. Un kāpēc gan neizcept interesantas formas piparkūku?