KAIMIŅU DIENA VECMĪLGRĀVĪ

17. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja apkaimē notika BJC “Laimīte” organizēts pasākums “Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī”.

“Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī” bija vesels notikumu kopums – kultūrvēsturiskas ekspozīcijas par BJC “Laimīte” Vecmīlgrāvja filiāles ēkas vēsturi atklāšana, vizuālās mākslas meistarklases un kultūrvēsturiski izzinošas ekskursijas pa Vecmīlgrāvja ievērojamākajām vietām.

 

2020. gadā atzīmējam Augusta Dombrovska 175 gadu piemiņas dienu. Augusts Nikolajs Dombrovskis bija latviešu rūpnieks, sabiedriskais darbinieks, mecenāts. Ievērojams ar savu darbību kultūras un izglītības veicināšanā Vecmīlgrāvī. Pēc Augusta Dombrovska iniciatīvas un ar viņa tiešu dalību uzceltas trīs ēkas, kas patreiz veido Vecmīlgrāvja apkaimes kultūrvēsturisko kodolu: Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, Vecmīlgrāvja proģimnāzija, kurā patreiz atrodas BJC “Laimīte” Vecmīlgrāvja filiāle un pansija kultūras darbiniekiem “Burtnieku nams”, kurā patreiz atrodas Augusta Dombrovska mūzikas skola.

 

Pasākuma svinīgajā atklāšanā apsveikuma vārdus kaimiņiem teica BJC direktore Aiva Sarma. Vecmīlgrāvja attīstības biedrības vadītāja Inta Biezā pastāstīja par Augusta Dombrovska darbību Vecmīlgrāvī. Režisors Reinis Vējiņš lasīja dzeju.

Pēc tam pasākuma dalībnieki dalījās grupās. Daļa iesaistījās vizuālās mākslas meistarklasēs – profesionālu mākslinieču, BJC “Laimīte” skolotāju Dagnijas Timules, Sandras Strēles un Allas Folkas vadībā pēc fotoattēliem zīmēja Vecmīlgrāvja kultūrvēsturiskos objektus. Pārējie dalībnieki devās interesantā ekskursijā pa Vecmīlgrāvja ievērojamākajām vietām biedrības “Cita Rīga” vadītājas Ineses Grandānes vadībā. Pēc tam dalībnieki mainījās vietām. Pasākuma noslēgumā Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Rožu zālē tika atklāta dienas laikā tapušo darbu ekspresizstāde. Tā apskatāma līdz 31. oktobrim.

Pasākumu organizēja BJC “Laimīte” kopā ar RPKIA Kultūras pili “Ziemeļblāzma”.

Projekts tika finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

 

Sagatavoja: projekta vadītāja Maija Avota

Ievietots: 27.10.2020 07:1327.10.2020 07:13

Skatījumi: 24

Iepriekšējās ziņas

Lāpu gājiens Brāļu kapos

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” darbinieki 12.novembrī plkst. 18.00 Brāļu kapos aizdedza lāpas un sveces par godu kritušajiem karavīriem, kuru dzīvības izdzisa brīvības cīņās.

Sveicam Valsts svētkos!

Iedegsim svecīti par Latviju!

Latvija,

Mūsu māte un māsa,

Ar drānu baltu

Pārsieta asins krāsa

Karogā tavā,

Kas laiku laikos

Mūsu pagalmos plīvos

Uz jaunu un bagātu dienu,

Malā neatstājot nekad, nekur un nevienu.

/A.Skalbe/

Izmaiņas BJC "Laimīte" darbā saistībā ar Covid-19

Covid-19 ierobežošanai no pirmdienas, 9.novembra, līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Līdz 2020. gada 6. decembrim interešu izglītības nodarbības notiek attālināti, un klātienē pieļaujamas tikai individuāli (1:1).

Sandras Strēles personālizstāde "NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES" galerijā "LOOK!"

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" skolotāja Sandra Strēle, kura pasniedz bērniem zīmēšanu un gleznošanu, aicina uz savu personālizstādi "NENOTIKUŠĀS IZSTĀDES".

Izstāde apskatāma līdz 28.11.2020. galerijā "LOOK!", Ģertrūdes ielā 62a.

Izsludinām vizuāli plastiskās mākslas konkursu ”Gleznojumi uz zīda un stikla. “Mežs kā dabas sastāvdaļa”

Aicinām piedalīties BJC “Laimīte” izsludinātajā Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursā ”Gleznojumi uz zīda un stikla. “Mežs kā dabas sastāvdaļa”.

Konkurss notiek no 2020. gada 17.decembra līdz 2021. gada 23.februārim.

Mūsu audzēkņu sasniegumi konkursos "Putnu salidojums. Rudens" un "MINIATŪRA-3"

Mūsu Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" audzēkņi oktobrī un novembrī ar dažādām sekmēm piedalījās bērnu un jauniešu vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē - konkursā "Putnu salidojums. Rudens" un bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu izstādē - konkursā "MINIATŪRA-3"

Vizuālās mākslas plakātu konkursa “Latvija Tava un Mana” laureāti

Novembrī mūsu valstī svin Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas dienu.

Par godu abiem nozīmīgajiem notikumiem, Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” organizēja tradicionālo vizuālās mākslas konkursu - plakāts valsts svētkos “Latvija Tava un Mana”, lai rosinātu bērnos un jauniešos pilsonisko redzējumu, identitāti, piederību savai valstij, savai zemei, savai tautai, lai aizdomātos par to, kāda ir Mana Latvija šodien.

Vizuālās mākslas konkurss “Plakāts valsts svētkos” - vēsturisks apskats Vēsmas Vītolas vārdiem

Plakāts valsts svētkos. Dzimtene.

Pieaugušajiem skaidrs šis vārds, bet katram noteikti ir savādāka izpratne par Dzimtenes jēdzienu.

Kā izskaidrot, dot sapratni bērnam jau no mazotnes, kas ir Dzimtene.

KAIMIŅU DIENA VECMĪLGRĀVĪ

17. oktobrī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” un Vecmīlgrāvja apkaimē notika BJC “Laimīte” organizēts pasākums “Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī”.

“Kaimiņu diena Vecmīlgrāvī” bija vesels notikumu kopums – kultūrvēsturiskas ekspozīcijas par BJC “Laimīte” Vecmīlgrāvja filiāles ēkas vēsturi atklāšana, vizuālās mākslas meistarklases un kultūrvēsturiski izzinošas ekskursijas pa Vecmīlgrāvja ievērojamākajām vietām.

Darbosimies mājās - uzdevums FLORISTIKAS UN ROKDARBU audzēkņiem!

Laiks ir piemērots, lai patstāvīgi vāktu rudens materiālus, kurus vēlāk varēs izmantot rokdarbos un floristikā.