BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Vēsmu aktīvi atbalsta un darbojas labdarībā

No BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa (skolotāja Vēsma Vītola) šogad, par godu Latvijas simtgadei, tika iesniegtas 100, pašu zīmētas, apsveikuma kartiņas no 88 autoriem. 14.janvārī  saņēmām autoru eksemplārus un pateicības, diplomus.  Tomēr vislielākais prieks, tā ir  ziņa, ka par šī gada savāktajiem līdzekļiem ir nopirktas apsildāmās mazulīšu gultiņas Valmieras pilsētas slimnīcas vajadzībām.

Tā nav nejaušība, ka Jaunais gads vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai  sācies ar labo darbu novērtējumu.  Vēsma Vītola jau no 2003.gada Rīgā, pēc tam arī citos Latvijas novados, iedzīvināja mākslinieku   aktualizējusi piemirstās K.Ulmaņa dāvināšanas akcijas ,,Draudzīgais aicinājums” principus. Viņas aicināti, jau vairāk kā 15 gadus, dažādi mākslinieki ir vienojušies akcijā  ,,Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu…..”. Šī pasākuma ietvaros apdāvinātas ir vairāk kā 15 iestādes Latvijā – gan skolas, bērnu nami, slimnīcas, veco ļaužu aprūpes centri un pat Iļģuciema sieviešu cietums.

Pateicoties Mākslas akadēmijas studentu un daudzu gleznotāju atsaucībai, ir uzdāvinātas gleznas, gobelēni, keramikas darbi un  noformētas lielformāta fotogrāfijas vairākos simtos.

 Skolotājai Vēsmai īpašs prieks, ka viņu atbalsta šajās akcijās arī viņas pilngadīgie audzēkņi Jurijs Avkštols un Vladislavs Daņilovs.  Jurijs, iesniedzot darbu – Skolotājas portretu - konkursam ,,Darba vara lielu dara”, rakstīja,  ka tieši skolotājas unikālā pieeja bērniem ir par pamatu tam, ka jaunietis izvēlējies mākslinieka ceļu. Viņš jau ceturto gadu ir Jāņa Rozentāla mākslas skolas audzēknis un šogad to absolvēs. Jurijs ir piedalījies arī divās dāvināšanas akcijās – Ikšķiles vidusskolai, un kopā ar Vladislavu iepazinās ar dzīves skarbo pusi – Iļģuciema sieviešu cietumu, dāvinot savus radītos mākslas darbus. 

,,Darba vara lielu dara”, bet vēl lielāks tas ir, ja  darbs darīts ar mīlestību un dāsnu sirdi. No BJC ,,Laimītes” konkursam ,,Darba vara lielu dara” tika iesniegts 31 darbs, tostarp, arī skolotājas Vēsmas portrets, kā apliecinājums tam, ka labdarības idejas  vizuālās mākslas pulciņā tiek turētas cieņā un godā. 11, konkursā atzīto, darbu izstādi var apskatīt Rīgas Domes izstāžu zālē, bet pārējos, žūrijas atzinību nesaņēmušos darbus, izstādīsim mūsu centrā.

 

Ievietots: 28.01.2019 15:5428.01.2019 15:54

Skatījumi: 190

Iepriekšējās ziņas

Aicinām apmeklēt GALDA TENISA ŠOVU

Visā pasaulē, 6.aprīlī, tiek atzīmēti un svinēti galda tenisa svētki – Pasaules Galda Tenisa Diena, kurā apvienojas šīs spēles entuziasti, lai priecātos un būtu kopā.

Veidosim kopā lielus galda tenisa svētkus!

Izstāde “Kaķi, zaķi un citi zvēri”

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” vizuālās mākslas pulciņš aktīvi strādā konkursa “Nu, kaķītis Rīgā brauca” ietvaros. Vairāki audzēkņi vēlējas realizēt šo jauko tēmu.

Ziedi lielformāta zīmējumos

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” šobrīd otrā izstāžu vietā, ( saliekamā ekspozīcijas siena) māmiņu portretus ir nomainījusi lielformātu ziedu izstāde.

Rotu dizaina studijas izstāde

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" rotu dizaina studijas izstāde iepazīstina ar audzēkņu Līvas Lapiņas, Viktorijas Makarovas, Margaritas Romanovas krāsainajām rotām un dizaina priekšmetiem.

Izstāde apskatāma no plkst. 12.00 - 20.00 līdz 10.maijam.

Rotu dizaina srtudijas pedagogs Gaļina Novikova

Māmiņu diena Laimītē

Mīļās māmiņas, jūsu atvases aicina jūs uz kopīgiem svētkiem 8.maijā plkst. 18.30, Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” lielajā zālē, lai jūs sveiktu māmiņu dienā un ģimenes dienā, svētku koncertā “Tev vismīļākajai pasaulē”. Koncertā dziedāsim, dejosim no visas sirds!

Paldies Vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai!

Ikviens, kurš ir kādreiz pasniedzis dāvanas, zina, cik daudz patīkamu emociju dāvinātājam sagādā tas mirdzums un sajūsma, kas ir saņēmēja acīs. Vizuālās mākslas pulciņa skolotāja Vēsma Vītola jau ilgstoši ir nodarbojusies ar labdarību - organizējusi dāvināšanas akcijas. Dāvināšanas prieka sagādāšanu citiem – dāvināšanas tikumu, viņa konsekventi cenšas ieaudzināt arī savos audzēkņos.

Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstāde “Visa mana grezna rota”

Latvija un Dziesmu svētki, šķiet, ikkatra Latvijas kultūrtelpai piederīgā izpratnē ir nedalāmi jēdzieni. Kā divi krasti, starp kuriem tradīcijas upe neizsīkstoši plūst cauri laika ritam. Šogad uzsācies ceļš uz XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Arī vizuālā un vizuāli plastiskā māksla kļuvusi par neatņemamu šīs tradīcijas sastāvdaļu. Tādēļ visu mācību gadu bērni, jaunieši un viņu skolotāji gatavojās dalībai konkursa izstādē “Visa mana grezna rota”, kam par iedvesmas avotu kalpojusi Ingas Krišānes svētku koncepcija “Rotā”. Caur konkursu rosinājām interesi par Latvijas nemateriālās kultūras mantojumu – dainām.

Baleta studijai “Etīde” panākumi

Starptautiskajā horeogrāfijas festivālā konkursā “Dance Fest”, kurš norisinājās Rīgā, 2019.gada 12.maijā mūsu baleta studijas “Etīde” dejotājas klasiskajā dejā ieguva III vietas diplomu un kausu. Baleta studijas vadītāja horeogrāfe Viktorija Čaikova.

Ģimeņu sporta svētki

15. maijā plkst. 17.00 „Laimītes saulīte” aicina mazus un lielus aktīvi pavadīt pēcpusdienu piedzīvojot prieku un pozitīvas emocijas spraigās kustību aktivitātēs visai ģimenei darbojoties kopā Rīgas atklātajos ģimeņu sporta svētkos "Mammu, tēti gribu sportot!" – uz tikšanos Bērnu un jauniešu centrā "Laimīte" Reģionālajā sporta centrā "Sarkandaugava", Sarkandaugavas ielā 24, Rīgā.

"Laimītes stafetes 2019."

UZVARĒTĀJI
2009. g. dz. un jaunāki grupa

I vieta Igauņu pamatskola
II vieta Puškina licejs 3. c klase
III vieta Puškina licejs 3. klase

2006. - 2008. g. dz. grupa

I vieta Rīgas Valdorfskola 6. klases zēni
II vieta BJC "Laimīte" vieglatlēti
III vieta Igauņu pamatskola