BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Vēsmu aktīvi atbalsta un darbojas labdarībā

No BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa (skolotāja Vēsma Vītola) šogad, par godu Latvijas simtgadei, tika iesniegtas 100, pašu zīmētas, apsveikuma kartiņas no 88 autoriem. 14.janvārī  saņēmām autoru eksemplārus un pateicības, diplomus.  Tomēr vislielākais prieks, tā ir  ziņa, ka par šī gada savāktajiem līdzekļiem ir nopirktas apsildāmās mazulīšu gultiņas Valmieras pilsētas slimnīcas vajadzībām.

Tā nav nejaušība, ka Jaunais gads vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai  sācies ar labo darbu novērtējumu.  Vēsma Vītola jau no 2003.gada Rīgā, pēc tam arī citos Latvijas novados, iedzīvināja mākslinieku   aktualizējusi piemirstās K.Ulmaņa dāvināšanas akcijas ,,Draudzīgais aicinājums” principus. Viņas aicināti, jau vairāk kā 15 gadus, dažādi mākslinieki ir vienojušies akcijā  ,,Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu…..”. Šī pasākuma ietvaros apdāvinātas ir vairāk kā 15 iestādes Latvijā – gan skolas, bērnu nami, slimnīcas, veco ļaužu aprūpes centri un pat Iļģuciema sieviešu cietums.

Pateicoties Mākslas akadēmijas studentu un daudzu gleznotāju atsaucībai, ir uzdāvinātas gleznas, gobelēni, keramikas darbi un  noformētas lielformāta fotogrāfijas vairākos simtos.

 Skolotājai Vēsmai īpašs prieks, ka viņu atbalsta šajās akcijās arī viņas pilngadīgie audzēkņi Jurijs Avkštols un Vladislavs Daņilovs.  Jurijs, iesniedzot darbu – Skolotājas portretu - konkursam ,,Darba vara lielu dara”, rakstīja,  ka tieši skolotājas unikālā pieeja bērniem ir par pamatu tam, ka jaunietis izvēlējies mākslinieka ceļu. Viņš jau ceturto gadu ir Jāņa Rozentāla mākslas skolas audzēknis un šogad to absolvēs. Jurijs ir piedalījies arī divās dāvināšanas akcijās – Ikšķiles vidusskolai, un kopā ar Vladislavu iepazinās ar dzīves skarbo pusi – Iļģuciema sieviešu cietumu, dāvinot savus radītos mākslas darbus. 

,,Darba vara lielu dara”, bet vēl lielāks tas ir, ja  darbs darīts ar mīlestību un dāsnu sirdi. No BJC ,,Laimītes” konkursam ,,Darba vara lielu dara” tika iesniegts 31 darbs, tostarp, arī skolotājas Vēsmas portrets, kā apliecinājums tam, ka labdarības idejas  vizuālās mākslas pulciņā tiek turētas cieņā un godā. 11, konkursā atzīto, darbu izstādi var apskatīt Rīgas Domes izstāžu zālē, bet pārējos, žūrijas atzinību nesaņēmušos darbus, izstādīsim mūsu centrā.

 

Ievietots: 28.01.2019 15:5428.01.2019 15:54

Skatījumi: 318

Iepriekšējās ziņas

#paliecmājās, taču darbojies!

Iepazīstinām ar BJC "Laimīte" jauno vēsti - turpmāk mūsu iestādes mājas lapā piedāvāsim dažādas idejas radošiem, muzikāliem, mākslinieciskiem un sportiskiem uzdevumiem!

Tas viss, lai šajā, jau tā ne vieglajā, #paliecmājās situācijā mēs saglabātu radošu garu, smeltos enerģiju un rastu iemeslu smaidam un priekam!

"Virtuālā izstāde"

Aicinām aplūkot BJC "Laimīte" interešu izglītības programmas "Rotu dizina studija" kopdarbu 2019./2020. mācību gadā pasniedzējas Gaļinas Novikovas vadībā.

Zīmējumu konkurss “MANA DZĪVE MĀJĀS”

Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” audzēkņu zīmējumu konkurss “MANA DZĪVE MĀJĀS” #paliecmājās

Uzzīmē vai uzglezno, KĀ TU PAVADI LAIKU MĀJĀS!

Tev mūžam brīvai būt, Latvija!

No sirds sveicam visus 4. maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 30. gadadienā!

Sargāsim sevi, savus tuviniekus un Latviju kā lielāko dārgumu!

Piedāvājam interaktīvas video nodarbības ģitārspēlē

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" pulciņa "Ģitārspēles studija" pasniedzējs Matīss Jākobsons piedāvā interaktīvas video nodarbības ģitārspēlē.

Aicinām brīvbrīžos ieskatīties un pamēģināt!

Zaļu Zaļo ceturtdienu! Priecīgas Lieldienas!

Klausījosi, brīnījosi,
Kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca,
Asnus veda vezumāi.

Ar smaidu, ar prieku, neskatoties uz sarežģīto situāciju valstī, vēlam katram sajust sauli un pavasari!

Priecīgas Lieldienas!

Dagnijas Timules izstāde "Spēles ar materiāliem. Akmens masa, māls, šamots, porcelāns"

Bērnu un jauniešu centra "Laimīte" skolotāja Dagnija Timule, kura pasniedz bērniem keramiku un vizuālās mākslas pamatus, aicina uz savu izstādi "Spēles ar materiāliem. Akmens masa, māls, šamots, porcelāns".

Izstāde apskatāma līdz 22.05.2020. Jūrmalā, Dubultos, Pils ielā 1.

"Lai dzīvo mākslas dienas!"

Visu marta mēnesi Bērnu un jauniešu centrā "Laimīte" Sarkandaugavas ielā 24 un Baltāsbaznīcas ielā 14 notiek vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu mākslas darbu izstāde "Lai dzīvo mākslas dienas!".

Nāciet skatīt!

Paziņoti konkursa – izstādes “Radi rotājot" 1. kārtas laureāti

Sācies mākslinieku ceļš uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem!

4. un 5. martā notika 1. kārtas vērtēšanas komisijas darbs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīgas Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursā – izstādē “Radi rotājot”.

Arī bērnu un jauniešu centra "Laimīte" skolotāji un audzēkņi veidoja darbus šim konkursam, un esam ārkārtīgi priecīgi, jo mūsu audzēkņu darbi novērtēti atzinīgi.

Mūsējiem lieliski rezultāti 20.Latvijas čempionātā galda hokejā

Sestdien, 7. martā, Inčukalnā notika 20. Latvijas čempionāts galda hokejā.
Kopumā sacensībās piedalījās 107 dalībnieki no visas Latvijas.
Bērnu un jauniešu centru "Laimīte" šajās sacensībās pārstāvēja 11 sportisti.