BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Vēsmu aktīvi atbalsta un darbojas labdarībā

No BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa (skolotāja Vēsma Vītola) šogad, par godu Latvijas simtgadei, tika iesniegtas 100, pašu zīmētas, apsveikuma kartiņas no 88 autoriem. 14.janvārī  saņēmām autoru eksemplārus un pateicības, diplomus.  Tomēr vislielākais prieks, tā ir  ziņa, ka par šī gada savāktajiem līdzekļiem ir nopirktas apsildāmās mazulīšu gultiņas Valmieras pilsētas slimnīcas vajadzībām.

Tā nav nejaušība, ka Jaunais gads vizuālās mākslas pulciņam un skolotājai Vēsmai  sācies ar labo darbu novērtējumu.  Vēsma Vītola jau no 2003.gada Rīgā, pēc tam arī citos Latvijas novados, iedzīvināja mākslinieku   aktualizējusi piemirstās K.Ulmaņa dāvināšanas akcijas ,,Draudzīgais aicinājums” principus. Viņas aicināti, jau vairāk kā 15 gadus, dažādi mākslinieki ir vienojušies akcijā  ,,Es mazā ziedā lielu mīlestību nesu…..”. Šī pasākuma ietvaros apdāvinātas ir vairāk kā 15 iestādes Latvijā – gan skolas, bērnu nami, slimnīcas, veco ļaužu aprūpes centri un pat Iļģuciema sieviešu cietums.

Pateicoties Mākslas akadēmijas studentu un daudzu gleznotāju atsaucībai, ir uzdāvinātas gleznas, gobelēni, keramikas darbi un  noformētas lielformāta fotogrāfijas vairākos simtos.

 Skolotājai Vēsmai īpašs prieks, ka viņu atbalsta šajās akcijās arī viņas pilngadīgie audzēkņi Jurijs Avkštols un Vladislavs Daņilovs.  Jurijs, iesniedzot darbu – Skolotājas portretu - konkursam ,,Darba vara lielu dara”, rakstīja,  ka tieši skolotājas unikālā pieeja bērniem ir par pamatu tam, ka jaunietis izvēlējies mākslinieka ceļu. Viņš jau ceturto gadu ir Jāņa Rozentāla mākslas skolas audzēknis un šogad to absolvēs. Jurijs ir piedalījies arī divās dāvināšanas akcijās – Ikšķiles vidusskolai, un kopā ar Vladislavu iepazinās ar dzīves skarbo pusi – Iļģuciema sieviešu cietumu, dāvinot savus radītos mākslas darbus. 

,,Darba vara lielu dara”, bet vēl lielāks tas ir, ja  darbs darīts ar mīlestību un dāsnu sirdi. No BJC ,,Laimītes” konkursam ,,Darba vara lielu dara” tika iesniegts 31 darbs, tostarp, arī skolotājas Vēsmas portrets, kā apliecinājums tam, ka labdarības idejas  vizuālās mākslas pulciņā tiek turētas cieņā un godā. 11, konkursā atzīto, darbu izstādi var apskatīt Rīgas Domes izstāžu zālē, bet pārējos, žūrijas atzinību nesaņēmušos darbus, izstādīsim mūsu centrā.

 

Ievietots: 28.01.2019 15:5428.01.2019 15:54

Skatījumi: 43

Iepriekšējās ziņas

Ģimeņu ziemas sporta svētki 2019

Aicinām 2019. gada 19. janvārī plkst. 13.00 mazus un lielus uz ĢIMEŅU ZIEMAS SPORTA SVĒTKIEM Bērnu un jauniešu centrā „Laimīte” Reģionālajā sporta centrā „Sarkandaugava”, Sarkandaugavas ielā 24, Rīga

Ineses Brants darbu izstāde

BJC "Laimīte" skolotājas Ineses Brants apgleznotais porcelāns izstādē FIGURA HUMANA.

Vizuālās mākslas izstāde “Cimdiņi”

Izstāde apskatāma BJC “Laimīte” pirmā stāva vestibilā līdz 11.februārim no plkst.12.00 – 20.00.

BJC ,,Laimīte” vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi kopā ar skolotāju Vēsmu aktīvi atbalsta un darbojas labdarībā

Jau otro gadu vizuālās mākslas pulciņa audzēkņi, kopā ar savu skolotāju Vēsmu, piedalās labdarības organizācijas ,,EURIKA” organizētajā labdarības akcijā, palīdzot sarūpēt nepieciešamos līdzekļus medicīniskās aparatūras iegādei Latvijas slimnīcu bērnu nodaļām.

Izstāde “ Darba vara lielu dara”

BJC “Laimīte” no 1.febrtuāra līdz 28.februārim ir apskatāma vizuālās mākslas izstāde “Darba vara lielu dara” ( J.Raiņa dzejas rinda).

Attēla redzams Patrīcijas Stepanjanas darbs "Esmu trauku novācēja mājās." (8.g)

BJC “Laimīte” atlēti izcīna medaļas !

Noslēdzies 2019. gada 1. Latvijas Kausa posms - Bauskas Novada čempionāts klasiskajā spiešanā guļus!

Var pieteikties ģitārspēles apmācības pulciņā

Jā vēlies kopā muzicēt un iemācīties spēlēt ģitāru , tad nāc pie skolotāja Mg. Paed. Matīsa Jākobsona, kurš ir viens no progresīvākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem un pedagogiem Latvijā.

Nodarbības notiks Bērnu un jauniešu centrā "Laimīte", Sarkandaugavas ielā 24.

Sestdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00.

Apsveikumi “Laimītei” vārda dienā

Vislielākais prieks ir saņemt labus vārdus un siltus novēlējumus. Palies par tiem!

Vizuālās mākslas pulciņu izstādes

Līdz 7.martam BJC "Laimīte" vestibilā apskatāma Vizuālās mākslas pulciņa izstāde "Ķeram ziemu aiz bizes", līdz 16.martam "Ziemessvētku un Jaungada atklātnītes"un 8.martā izstāde "Māmiņas portrets"

GALDA HOKEJISTI atklāj savu sacensību sezonu

Sestdien, 22.septembrī GALDA HOKEJISTI atklāja savu sacensību sezonu ar 1. Latvijas kausa un 1. Amatieru līgas posms Galda hokejā.